Inspiracje i porady

Poradniki

Łóżeczka dla dzieci i nastolatków

Strona główna » Poradniki » Łóżeczka dla dzieci i nastolatków

Łóżeczka dla noworodków

Przy wyborze łóżeczka dla nowo narodzonego dziecka kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem.

Typowe łóżeczka dla niemowlaków występują w białym neutralnym kolorze o wymiarach 120×60 i 140×70. Sprawdzają się one bardzo dobrze w pierwszych miesiącach życia naszej pociechy. Zdecydowanie większość łóżeczek posiada wyjmowane szczebelki, ma to pomóc starszemu dziecku w samodzielnym wchodzeniu i wychodzeniu z łóżeczka. Zabezpieczenie łóżka szczebelkami jest bardzo skuteczne ponieważ chroni przed niechcianymi upadkami, a na tym zależy nam najbardziej, na bezpieczeństwie.

Wybór łóżeczka dla dziecka

Jednym z ważniejszych zadań podczas urządzania pokoju dla naszych pociech jest wybór łóżka dla dzieci. Nieodpowiedni dobór łóżka, może negatywnie wpływać na zdrowie naszego maluszka, jak również może znacząco zakłócić jakoś wypoczynku.

Łóżko dla dziecka jest jednym z niezbędnych mebli, które muszą znaleźć się w pokoju. Bardzo ważne jest to by było ono nie tylko ładne, ale również bezpieczne i praktyczne. Musimy zdać sobie sprawę z tego, ze małe dzieci nie traktują łóżka jako mebel tylko i wyłącznie do snu i wypoczynku, łóżko dla dzieci jest również ich idealnym miejscem do zabawy. To sprawia, że łóżko dla dziecka powinno być dodatkowo solidnie wykonane i odporne na jakiekolwiek uszkodzenia. Najlepszym rozwiązaniem będą modele wykonane z drewna i płyty laminowanej o zaokrąglonych krawędziach.

Łóżka dla 2 – 3 latków

Nadejdzie taki moment, że łóżeczko ze szczebelkami w którym sypiała nasza pociecha, będzie za małe. Najczęściej możemy to zauważyć około drugiego roku życia. Jest to czas kiedy należałoby wymienić łóżko ze szczebelkami na nowoczesne, bezpieczne łóżko dla 2 latka.

Maluch w wieku dwóch, trzech lat posiada niekończące się pokłady energii. Dziecko w tym okresie cechuje się wytężoną ciekawością świata i przygód, co sprawia, że może być szczególnie narażone na upadki czy zranienia podczas zabawy. Dla bezpieczeństwa, łóżka dzieci powinny mieć zaokrąglone kanty.

Jest to bardzo ważny aspekt by dziecko przy upadku nie poobijało się dotkliwie o brzeg mebli. Warto zwrócić uwagę również na zabezpieczenie dziecka podczas snu by nie wypadło z łóżeczka, dlatego sensownym jest wybierać łóżka mające boczne osłony, zapobiegające takiemu wypadkowi.

W naszej ofercie znajdziecie państwo dużo łóżek dla dzieci. Tutaj chcielibyśmy przedstawić Wam Łóżko BOAT, które posiada wszystkie wyżej wymienione cechy. Łóżko BOAT w kształcie łódki posiada funkcję kołyski dzięki czemu dobrze sprawdzi się przy małych dzieciach. Ciekawa kolorystyka i forma na pewno przypadnie do gustu małym marynarzom i miłośnikom morza. Łóżko wykonane jest z płyty meblowej laminowanej a obrzeże z miękkiego PVC. Wysokie boki mebla zabezpieczą dziecko przed upadkiem podczas snu. Łóżko sprzedawane jest w komplecie ze stelażem i materacem piankowym. Łóżko BOAT w kształcie łódki posiada funkcję kołyski dzięki czemu dobrze sprawdzi się przy małych dzieciach. Ciekawa kolorystyka i forma na pewno przypadnie do gustu małym marynarzom i miłośnikom morza. Łóżko wykonane jest z płyty meblowej laminowanej a obrzeże z miękkiego PVC. Wysokie boki mebla zabezpieczą dziecko przed upadkiem podczas snu. Łóżko sprzedawane jest w komplecie ze stelażem i materacem piankowym.

ŁÓŻKA 4+

Wybierając łóżko dla 4-latka, podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, zadbaj o to, aby było bezpieczne oraz wyjątkowo stabilne. Dziecko w wieku 4 lat to wulkan energii. Zwiększa się jego dynamika i ruchliwość. W tym okresie ma też szalone pomysły, a bujna wyobraźnia ciągle podsuwa to nowe sposoby na dobrą zabawę. Najlepszym rozwiązaniem będą modele wykonane z drewna lub płyty laminowanej o zaokrąglonych krawędziach.

Co więcej, pamiętaj aby wspierać rozwój umysłowy swojego dziecka, zadbaj o udekorowanie łóżka kolorowymi poduszkami w ciekawych kształtach. Warto wybrać dziecku łóżko z motywem z ulubionej bajki. W ten sposób podkreślisz jego pasje i zamiłowania,a dziecko rozpierać będzie duma, że ma pokój urządzony, jak z jego wyobraźni.

RODZAJ ŁÓŻKA – dla chłopców i dziewczynek

W sklepach znajdziecie państwo ogromny wybór modeli i kolorów łóżeczek dziecięcych oraz wypoczynków. Od tradycyjnych białych drewnianych łóżeczek, po meble z postaciami z bajek a nawet w kształcie samochodu. Czasami znajdziecie państwo łóżka z funkcją kołyski co jest dodatkowym atutem dla każdego rodzica.

Łóżka dla chłopców są w kolorach neutralnych, jak również niebieskich, czerwonych, zielonych. Najczęściej kojarzą się jednak z autami wyścigowymi , łódkami albo zwierzętami z ZOO.

Łóżeczko dla dziewczynki najczęściej występuje w jasnych kolorach, i różnych odcieniach różu. Może posiadać przeróżne wzory np. gwiazdki, księżniczki z bajek, kwiaty.

Należy zwrócić uwagę również na funkcjonalność mebla. Co w przypadku kiedy masz 2 dzieci i mało miejsca w pokoju na osobny wypoczynek. Idealnym rozwiązaniem do małego pokoju będzie łóżko dziecięce, dwuosobowe z wysuwanym dolnym materacem i pojemnikiem na pościel lub zabawki, które zazwyczaj porozkładane są w całym mieszkaniu.

Łóżeczka z wysuwanym materacem

Łóżko dziecięce, dwuosobowe z wysuwanym dolnym materacem i pojemnikiem na pościel LAGUNA 2 będzie doskonałym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. Wykonane zostało z drewna litego i lakierowanej płyty MDF w kolorze białym. Będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla chłopca jak i dziewczynki

Wybierz idealne łóżeczko dla swojej pociechy

Wybór bezpiecznego łóżka to niewątpliwe duże wyzwanie. Warto zwrócić uwagę na stabilność i jakość zastosowanych materiałów, które sprawią, ze łóżko będzie bezpieczne, komfortowe, funkcjonalne i zdrowe. W wyborze odpowiedniego łózka zapraszamy do sklepu budotar.pl

Informacja

Informacja

Szanowni Klienci, w sytuacji która ma obecnie miejsce w naszym kraju, realizacja Waszych zamówień może się nieco wydłużyć. Przewidywany termin nie powinien przekroczyć 14 dni. Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy na zakupy, oraz do kontaktu telefonicznego i mailowego. 

Pomyślnie zapisano na subskrybcję!

Pin It on Pinterest

Share This